Dziecko na plaży- czyli co zabrać nad wodę, żeby plażowanie nie było mordęgą

Opublikowano Dodaj komentarz
Dziecko na Plaży - koce i poduszki dla wygody

Wyjście z dzieckiem pierwszy raz na plażę to duże wyzwanie dla rodziców. Wielu z nich ma wątpliwości, czy to już ten czas, kiedy można bezpiecznie i miło spędzić z dzieckiem czas nad wodą. Zapewniamy, że każdy wiek jest właściwy, należy się tylko do wyjścia odpowiednio przygotować. Poniżej przedstawiamy kilka niezbędników, które należy zabrać na plażę.

Wakacje nad morzem z małym dzieckiem wiążą się z koniecznością zabrania wielu dodatkowych przedmiotów i gadżetów. Część z nich jest niezbędna ze względu na bezpieczeństwo malucha, pozostałe są wskazane ze względu na komfort plażowania. Niektóre z nich wydawać się mogą zbyteczne, jednak zapewniamy, że są przydatne i ułatwiają pobyt nad wodą. Zanim jednak przedstawimy listę niezbędników, przypominamy o najważniejszej zasadzie dotyczącej wakacji z niemowlakiem: należy unikać słońca w godzinach okołopołudniowych.

Krem z filtrem
Krem z filtrem to podstawa pielęgnacji skóry dziecka w porze wakacyjnej. Jest to szczególnie ważne podczas pobytu na plaży, kiedy to dziecko narażone jest bardziej niż zazwyczaj na działanie promieni słonecznych. Filtry mogą być zawarte zarówno w kremach, jak i balsamach i olejkach. Dostępne są również wygodne środki z filtrami w sprayu, które ułatwiają aplikację kosmetyku na skórę dziecka. Należy pamiętać o regularnym nakładaniu filtrów na ciało dziecka, w tym po każdej jego obecności w wodzie.

Czapka z daszkiem lub kapelusik
Idąc na plażę z dzieckiem należy pamiętać o nałożeniu maluchowi czapki z daszkiem lub kapelusika. Może to być również jakiekolwiek inne nakrycie głowy na lato, które chroni przed promieniami słonecznymi.

Wygodne buty
Warto zabrać na plażę wygodne buty dla dziecka. Mogą to być specjalne sandały stworzone z myślą o zabawach w piasku lub tzw. crocsy.

Namiot lub parasol
Plażowanie z dzieckiem wiąże się z koniecznością zabrania ze sobą namiotu plażowego lub parasola, który ochroni wrażliwą skórę dziecka przed promieniami słonecznymi. Namiot dodatkowo będzie stanowił ochronę przed wiatrem.

Picie i jedzenie
Podczas czasu spędzonego na plaży należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu dziecka i jedzeniu. Napoje na plaży szybko mogą zmienić swoją temperaturę i uniemożliwić wypicie płynu przez dziecko, dlatego warto zabrać ze sobą termos, który ochroni napoje i jedzenie przed wysokimi temperaturami.

Koc
Równie przydatnym przedmiotem na plaży jest koc, na którym dziecko będzie spędzało czas. Warto wybrać koce, które są łatwe w codziennym użytkowaniu i są praktyczne. Mogą to być koce polarowe, które są wygodne, miłe w dotyku, a przy tym pozostają lekkie i nie zajmują dużo miejsca w bagażu. Zamiast tradycyjnego koca, możesz zabrać na plażę ręcznik plażowy, który doskonale nadaje się na ten cel. Przydatny na plaży jest również cienki kocyk, najlepiej wykonany z muślinu. Koce muślinowe są delikatne i cienkie, dzięki czemu będą stanowiły delikatną ochronę przed ewentualnym wiatrem i promieniami słonecznymi.

Poduszka
Dzieci w ciągu dnia ucinają sobie krótkie drzemki. Istnieje szansa, że Twoje dziecko zapragnie odpocząć przez moment. Spanie bezpośrednio na piasku może być dla niego mało komfortowe, dlatego zapewnij mu wygodne miejsce do odpoczynku. Oprócz wspomnianego koca i otulacza, koniecznie zabierz poduszkę. Może to być mała poduszka z nadrukiem.

Zabawki
Jeśli nie chcesz wysłuchiwać płaczu i szukać na plaży atrakcji dla dziecka przez cały pobyt, koniecznie zabierz z wami zabawki. Oprócz ulubionej zabawki swojego dziecka, zabierz koniecznie zabawki do piaskownicy. Dziecko będzie mogło bawić się nimi w piachu na plaży.

Ręcznik
Tam gdzie woda, tam jest ręcznik. Będąc na plaży z dzieckiem musisz mieć pod ręką przynajmniej 2 ręczniki. Jeden mały do wycierania dziecku buzi i rąk, a drugi większy do wycierania dziecka po wyjściu z wody. Doskonale w tym celu sprawdzają się ręczniki plażowe, których włókna szybko chłoną wodę. Zamiast ręczników plażowych, możesz zabrać szybkoschnące ponczo, które rewelacyjnie sprawdza się na plaży. Doskonale osuszy mokrą skórę dziecka stanowiąc przy tym zabezpieczenie przed słońcem. Kaptur stanowi dodatkową ochronę przed słońcem i wiatrem.

Pieluszki
Na plażę musisz zabrać pieluszki. Jeśli Twoje dziecko korzystna z pieluszek jednorazowy, musisz mieć ze sobą zapas pieluch. Ponadto wskazane jest zabranie ze sobą przynajmniej 2 sztuk pieluch wielorazowych. Polecamy pieluszki muślinowe, które sprawdzają się jako delikatny, przewiewny otulacz i jako ściereczka.

Chusteczki
Idąc na plażę z dzieckiem musisz koniecznie zabrać ze sobą chusteczki nawilżane. Przydają się zawsze. Wykorzystasz je nie tylko podczas zmiany pieluszki, ale również do wytarcia zabrudzeń z rąk i twarzy.

Podkłady
Na plaży przydają się również podkłady. Są niezbędne do przewijania dziecka. Z uwagi na nietypowe warunki na plaży, polecamy podkłady w formie wodoodpornych mat , które zawierają wypełnienie gąbki, która zapewni dziecku wygodę podczas zmiany pieluszki.

Wakacje na plaży z dzieckiem nie muszą być stresujące i kłopotliwe. Przy odrobinie wysiłku, mogą być niezapomnianym wydarzeniem w życiu całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *