Dziadkowie wolą wnuki

Opublikowano Dodaj komentarz

Mówi się, że dziadkowie rozpieszczają wnuczęta i mają do nich więcej cierpliwości niż mieli dla własnych dzieci. Jest w tym trochę prawdy. Ponieważ babcia i dziadek to ważne osoby w życiu dzieci, warto im to okazać w szczególny sposób w dniu ich święta. Niech się poczują docenieni i kochani. W jaki sposób to zrobić? Wybierając odpowiedni prezent!

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka to doskonały sposób na podkreślenie tego, jak duże znaczenie w naszym życiu i w życiu naszych dzieci odgrywają dziadkowie. Babcia i dziadek bardzo często twierdzą, że nie chcą żadnych prezentów, że to niepotrzebne, etc. Tymczasem w rzeczywistości każdy kocha prezenty- oczywiście te trafione. Babcie i dziadkowie również. Warto sprawić im przyjemność i podarować im prezent wybrany specjalnie z myślą o nich. Nie wiesz, jaki prezent dla babci i dziadka wybrać? Pomożemy Ci! Zanim jednak przedstawimy Ci naszą listę TOP 7 produktów, które idealnie sprawdzą się jako prezent, wyjaśnimy genezę powstania tego święta w Polsce i kiedy Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest na świecie.

Dzień Babci i Dziadka na świecie

Dzień Babci nie jest obchodzony na całym świecie w tym samym dniu. Przykładowo w Bułgarii Dzień Babci obchodzony jest 21 stycznia. W Hiszpanii i w Brazylii, święto to obchodzone jest 26 lipca. We Włoszech Dzień Babci obchodzony jest 2 października. Co ciekawe, w przypadku niektórych państw Dzień Babci jest świętem ruchomym. We Francji Dzień Babci obchodzony jest w pierwszą niedzielę marca, a w Wielkiej Brytanii- w pierwszą niedzielę października. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzone są tego samego dnia. Nie są to jednak święta rozdzielne. W USA i Kanadzie występuje Narodowy Dzień Dziadków, a nie oddzielnie Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Dzień Dziadka i Babci w Polsce – kiedy zaczęto go obchodzić i kiedy jest obchodzony

Dzień Babci w Polsce obchodzony jest 21 stycznia. Z kolei Dzień Dziadka obchodzony jest 22 stycznia. Geneza powstania Dnia Babci w Polsce jest stosunkowo nowa. W 1964 r. dzięki tygodnikowi „Kobieta i Życie”, narodził się pomysł uczczenia „działalności” babci. Pomysł ten spodobał się „Tygodnikowi Poznańskiemu”, który zaczął promować ideę uczczenia w kraju Dnia Babci. W 1965 r., a dokładniej 21 stycznia 1965 r. zainaugurowano oficjalnie Dzień Babci, a w 1966 r. Dzień Babci zaczęto oficjalnie obchodzić w Warszawie, a w niedługim czasie również w całym kraju. Nieco później narodził się Dzień Dziadka, który uznano w latach 70. minionego wieku. Początkowo Dzień Dziadka miał być obchodzony 30 maja, ale ostatecznie zaczęto obchodzić dzień po Dniu Babci. Obecnie Dzień Babci i Dzień Dziadka, obchodzony jest odpowiednio 21 i 22 stycznia.

Dzień Babci- prezent idealny dla babci
Zbliża się Dzień Babci i Dziadka, prezent musisz kupić jak najszybciej, ponieważ zostało Ci niewiele czasu. Jaki prezent na Dzień Babci? Np. prezenty z nadrukiem na Dzień Babci , w tym:

1. Komplet ścierek kuchennych
Powiedzmy sobie szczerze, w większości domów to kobiety rządzą w kuchni. Doskonałym pomysłem na prezent będzie komplet ścierek kuchennych o ciekawym wzorze. Wysokiej jakości ścierki kuchenne to nie tylko miły, ale również praktyczny prezent na Dzień Babci.

2. Poduszka z nadrukiem
Kolejnym pomysłem na prezent na Dzień Babci jest poduszka. Dlaczego? Bo jest praktyczna i zawsze przypomina babci przed snem, że jest ważna w życiu swoich wnuków. Przykładowo,