Nowy pies w domu

Opublikowano
Nowy pies w domu

Nowy pies w domu

Nowy pies w domu to zawsze stres i sporo nerwów. Zarówno dla właściciela, jak i dla czworonoga. Dlatego warto siebie i psa, a nawet dom, przygotować na nadejście nowego domownika. Jak to zrobić? Przede wszystkim odpowiednio wcześnie kupić kilka niezbędnych produktów, które zmniejszą lęki u psa i pozwolą mu się zaaklimatyzować, a Tobie ułatwią codzienne funkcjonowanie.

Pies w domu – plusy i minusy

Pies w domu to zawsze plusy, jak i minusy. Oczywiście większość osób marzy o psie w domu, ale nie wszyscy są gotowi na czworonoga lub nie są w stanie zapewnić mu odpowiednich warunków. Przed podjęciem decyzji o nabyciu psa warto rozważyć plusy i minusy. Wśród zalet posiadania psa w domu należy wymienić przede wszystkim:
• mniejszą samotność i towarzystwo w domu,
• większą aktywność ruchową,
• pozytywny wpływ na serce,
• korzystny wpływ na rozwój dziecka,
• wzrost poziomu endorfin.
Z kolei wśród wad posiadania psa w domu wymienić należy konieczność zapewnienia mu codziennych spacerów, konieczność uwzględnienia obecności psa podczas organizacji wyjazdów i wakacji, wydatki i ewentualne zniszczenia.

Jaki pies do domu – 5 popularnych ras w 2022 r.

W zależności od sezonu, inne rasy cieszą się dużą popularnością wśród społeczeństwa. Dotychczas dużą popularnością cieszyły się tzw. yorki i shih tzu. Jak to wygląda w 2022 r.? Wśród najpopularniejszych ras należy wymienić:
• owczarka niemieckiego,
• yorkshire teriera,
• labradora,
• maltańczyka,
• shih tzu,
• chihuahua,
• buldożka francuskiego,
• akita inu,
• owczarka berneńskiego.
Wybierając psa do domu, nie sugeruj się popularnością danej rasy. Po pierwsze, powinieneś zastanowić się, jaki pies będzie odpowiedni do Twojego domu – mały, czy jednak duży. Po drugie, musisz zapoznać się z opisem poszczególnych ras. Po trzecie, pamiętaj, że pies to nie zabawka, a Twój wybór musi być w pełni przemyślany.

Jak długo pies przyzwyczaja się do nowego miejsca

To, jak długo pies przyzwyczaja się do nowego miejsca, jest cechą indywidualną psa. To znaczy, że nie można jednoznacznie określić, jak długiego czasu Twój nowy czworonożny przyjaciel będzie potrzebował, aby czuć się, jak u siebie w domu. Oczywiście możesz pomóc psu przyzwyczaić się szybciej do nowego miejsca.

Aklimatyzacja psa w nowym domu

Aklimatyzacja psa w nowym domu uzależniona jest przede wszystkim od jego charakteru. Ale również od warunków, w których przyjdzie mu mieszkać. Dlatego zadbaj o ciszę i spokój w swoim domu. Oczywiście pod żadnym pozorem nie krzycz na psa. Nawet jeśli coś zniszczy lub znajdziesz jakieś niechciane „niespodzianki” na nowym dywanie. Wiele psów ma tzw. lęki separacyjne. Zatem musisz wykazać się cierpliwością i zrozumieniem również wtedy, kiedy po powrocie do domu odnajdziesz obgryzioną kanapę lub zniszczony kaszmirowy kardigan.

10 produktów, które musisz mieć, kiedy ma pojawić się pies w domu

Jeśli wkrótce zawita w Twoim domu, musisz mieć odpowiednio przygotowaną wyprawkę. W rozprawce powinno się znaleźć 8 produktów, które musi mieć każdy właściciel psa.

Pies w domu – legowisko

Każdy pies powinien mieć swoje miejsce, w którym będzie miał spokój i może się schować przed wszystkim i wszystkimi – czyli legowisko. Oczywiście jego wielkość powinna być dobrana pod kątem wielkości dorosłego psa tej rasy. Jeśli chcesz kupić uniwersalne i praktyczne legowisko, dobrym wyjściem jest zakup legowiska – poduszki.

Kocyk dla psa w domu

Poza legowiskiem, warto rozważyć zakup kocyka dla psa w domu. Dlaczego? Po pierwsze, ochroni go przed chłodem. Po drugie, pies może się zakopać, czyli ukryć pod kocykiem. Wiele psów to uwielbia. Możesz wybrać np. kocyk pluszowy lub podkłady higieniczne dla ludzi.

Bluzka lub szmatka z zapachem właściciela

Behawioryści polecają zostawiać w legowisku psa bluzkę, koszulkę lub jakikolwiek większy skrawek materiału, który jest nasączony zapachem właściciela. Dlatego zamiast wrzucać po całym dniu koszulkę do prania, włóż ją do legowiska psa.