10 pomysłów na oryginalne dekoracje świąteczne

Opublikowano
10 pomysłów na oryginalne dekoracje świąteczne

10 pomysłów na oryginalne dekoracje świąteczne

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi szał zakupowy, świąteczne porządki i w końcu – dekorowanie domu. Poprzednie święta wypadały w trakcie pandemii COVID-19, dlatego warto zadbać o wyjątkową atmosferę podczas tegorocznych świąt i najpiękniejsze dekoracje świąteczne.

Jak udekorować mieszkanie na święta Bożego Narodzenia?

Wiele osób nie ma pomysłu na to, jak udekorować mieszkanie na święta Bożego Narodzenia. Tymczasem dekorowanie mieszkania na święta Bożego Narodzenia jest stosunkowo proste i przyjemne. Wystarczy mieć odpowiednie inspiracje. Oczywiście niebanalne dekoracje na Boże Narodzenie możesz zrobić sama albo możesz zdecydować się na nabycie gotowych ozdób świątecznych. Zdajemy sobie sprawę, że w okresie przedświątecznym jest trudno znaleźć czas na przygotowywanie ozdób, dlatego przedstawiamy sprawdzone pomysły na oryginalne ozdoby na Boże Narodzenie.

Dekoracje na Boże Narodzenie 2022

Dekoracje na Boże Narodzenie w 2022 r. powinny być z jednej strony eleganckie, a z drugiej wprawiać w świąteczną atmosferę. Dekorując dom na Boże Narodzenie pamiętaj, aby nie koncentrować się wyłącznie na wigilijnym stole – zadbaj o całokształt. Poza tym pomyśl o ogródku i drzwiach wejściowych.

Choinka, czyli najważniejsza dekoracja świąteczna

Najważniejszą dekoracją świąteczną jest zawsze choinka. Nie ma znaczenia, czy jest duża, czy mała. Liczy się jej obecność i wygląd. Oczywiście najlepiej jeśli zdecydujesz się na żywą choinkę, która nie dość, że pięknie wygląda, to jeszcze na dodatek cudownie pachnie. A zapach sosny lub świerku dodatkowo poprawia samopoczucie i likwiduje nieprzyjemne zapachy. Na choince mogą znaleźć się zarówno bombki, łańcuchy, lampki, jak i cukierki, kryształowe dekoracje, np. renifery lub efektowne ozdoby wykonane z papieru. Ciekawą propozycją są suszone plastry pomarańczy zawieszone na choince.

Najpiękniejsze dekoracje świąteczne na wigilijny stół

Oczywiście musisz zadbać o dekoracje świąteczne na stole. W przypadku stołu rodzaj i liczba dekoracji uzależniona jest od wielkości mebla. Jeśli masz sporo miejsca na nim – masz większe pole do popisu. Natomiast, jeśli masz mało wolnego miejsca na wigilijnym stole, zadbaj o obrus i mniejszego formatu dekoracje świąteczne.

Obrus i inne dekoracje świąteczne

Najważniejszy na wigilijnym stole jest obrus. Oczywiście nie ma znaczenia jego kolor. Natomiast ważna jest jego jakość wykonania. Ponadto dobrym rozwiązaniem jest rozłożenie obrusu plamoodpornego, dzięki czemu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek. Inną dekoracją świąteczną na stół jest stroik. Może być to klasyczny stroik na gałązkach iglaka, jak i coś bardziej nowoczesnego, na przykład stroik w słoiku.

Oryginalne dekoracje świąteczne – pierniczki

Oryginalną dekoracją świąteczną są pierniczki. Najlepiej jeśli pierniczki posiadają kształty nawiązujące do tematyki bożonarodzeniowej, np. posiadają kształt renifera, śnieżynki lub choinki. Aczkolwiek są też inne możliwości. Pierniczki możesz ozdobić kolorowym lukrem lub kuleczkami, które imitować będą bombki. Upieczone pierniczki możesz położyć na stole w specjalnym metalowym opakowaniu na ciastka lub w szklanym słoiku.

Ozdoby świąteczne do domu

Oczywiście propozycji na ozdoby świąteczne do domu jest znacznie więcej. Wśród dekoracji bożonarodzeniowych do domu wymienić można również:
• świece i świeczki,
• poduszki z bożonarodzeniowym akcentem,
• bożonarodzeniowe skrzaty.

Świeczki i świece jako dekoracje świąteczne

Świeczki i świece na Boże Narodzenie pełnią tak na dobrą sprawę trzy funkcje. Po pierwsze, zapewniają delikatne oświetlenie, które jest bardziej nastrojowe niż pełne oświetlenie. Po drugie, świece i świeczki są rewelacyjną dekoracją bożonarodzeniową, która nadaje wnętrzu magicznej atmosfery. Po trzecie, niektóre świeczki posiadają genialne zapachy. Co oznacza, że w Twoim domu podczas świąt może pachnieć iglakami, pierniczkami, ciasteczkami, a nawet korzenną pomarańczą.

Poduszki

Kolejną propozycją na dekoracje świąteczne do domu są poduszki – koniecznie ze świątecznym akcentem. Jeśli nie masz poduszki w świąteczne wzory, a nie chcesz nabyć nowej, zastanów się, czy nie masz w domu czerwonej lub zielonej poduszki lub poszewki. W końcu te dwa kolory, to typowe kolory świąteczne.

Bożonarodzeniowe skrzaty

Bożonarodzeniowe skrzaty są coraz popularniejszą dekoracją świąteczną w polskich domach podczas Bożego Narodzenia. Możesz je postawić na stole, na komodzie, a nawet obok choinki. Decyzja należy do Ciebie.

Girlanda

Magiczną atmosferę podczas Bożego Narodzenia zapewnia girlanda w oknie, dzięki czemu wnętrze wygląda genialnie. Lampki w oknie prezentują się oryginalnie. Możesz wykorzystać klasyczne lampki, jak i specjalne girlandy, które wieszasz w oknie, a one posiadają już gotowe kształty, np. sopli lodu.

Dekoracje bożonarodzeniowe na zewnątrz

Podczas Bożego Narodzenia warto zadbać nie tylko o przestrzeń wewnątrz domu, ale również o to, co jest przed nim. Zadbaj o elementy świąteczne w ogródku przed domem i wieniec na drzwi z szyszek. Dzięki nim z pewnością udzieli Ci się świąteczna atmosfera.