Jaki materac dla dziecka?

Opublikowano
Jaki materac dla dziecka?

Jaki materac dla dziecka?

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka to nie tylko gwarancja zdrowego i spokojnego snu, ale również zapewnienie maluchowi prawidłowego rozwoju. Dlatego zanim podejmiesz decyzję, jaki materac dla dziecka musisz kupić, zapoznaj się z treścią niniejszego tekstu. Pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

W czym powinno spać dziecko w wieku 2-5 lat?

Przyjście na świat dziecka jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego rodzica. Początkowo wielu z nich chce mieć maleństwo, jak najbliżej siebie. Dlatego decydują się na rozłożenie kokonu lub rożka niemowlęcego w wyodrębnionej części własnego łóżka lub wstawienie obok łóżeczka dostawnego. Jednak małe dzieci bardzo szybko rosną. Zanim człowiek się obejrzy, maluch ma już dwa lata i od dawna nie śpi już w kokonie. Pojawia się wówczas pytanie, czy dwulatek powinien spać dalej w tradycyjnym łóżeczku niemowlęcym, czy jednak warto mu kupić coś innego? Z doświadczenia wiemy, że wszystko zależy od wielkości dziecka i tego, w jaki sposób śpi. Jeśli dziecko jest duże, jak na swój wiek i zdarza mu się „wędrować” po łóżeczku, klasyczne łóżko 60-120 cm może być nieco za małe. Lepszym rozwiązaniem będzie zakup ciut większego łóżka z materacem. Jaki materac dla dziecka w wieku 2-5 lat?

Materac dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Na rynku dostępnych jest wiele materaców dla dzieci. Nie warto jednak sugerować się kolorem lub ewentualnymi nadrukami. Wybierając pianki, termoelastyczne, kokosowe oraz z gryki. Oczywiście oprócz materaców wykonanych z warstw tego samego produktu, istnieją takie, które mają różne warstwy uzupełnione różnymi produktami. Które materace będą odpowiednie dla małego dziecka? Przede wszystkim te wykonane z pianki. Dlaczego? Bo pianka jest bezpieczna, bo się nie odkształca, bo jest dobra również dla alergików.

Jaka twardość materaca dla dziecka H2 czy H3?

Wybierając materac dla dziecka w wieku 2-5 lat, warto sprawdzić również twardość materaca. Konieczne jest, aby materac nie był ani za twardy, ani za miękki. Ma to swoje uzasadnienie. Po pierwsze, twardy materac jest niewygodny dla dziecka. Po drugie, nie podpiera dziecka w równomierny sposób. W konsekwencji może to prowadzić do wystąpienia różnorakich wad postawy, a tego przecież rodzic nie chce. Z kolei zbyt miękki materac, ogranicza ruch dziecku i – co dla wielu może być zaskoczeniem – również może prowadzić do wystąpienia skrzywień kręgosłupa. Tutaj wygrywają materace piankowe, które posiadają średnią twardość – są wygodne i bezpieczne dla malucha, a przy tym odpowiednio sprężyste i elastyczne.

Certyfikaty – czy trzeba na to patrzeć?

Dobrym rozwiązaniem jest wybieranie produktów z certyfikatami. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że produkt został wykonany zgodnie z zapewnieniami producenta, zdecyduj się na materac wyprodukowany w polskim zakładzie produkcyjnym przez lokalnego przedsiębiorcę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru materaca?

Wybierając materac dla dziecka zwróć uwagę na jakość wykonania – bardzo ważne jest, aby była ona wysoka. A wszystkie materiały i produkty wykorzystane do jego produkcji były w pełni bezpieczne. Co jeszcze jest ważne? Kupując materac dla małego dziecka, zwróć uwagę na to, kto jest sprzedawcą. Jeśli planujesz zakupy w sklepie online, sprawdź, czy kupujesz materac od polskiego sprzedawcy prowadzącego zarejestrowaną działalność. Dzięki temu będziesz miał pewność, że przysługuje Ci prawo zwrotu produktu lub rezygnacji z zakupu w terminie 14 dni od otrzymania zamówienia.

Co oprócz materaca warto kupić?

Jeśli kupujesz materac, będziesz potrzebować ochraniacza na materac, który zabezpieczy go przed zabrudzeniami i trwałymi plamami. Dzięki temu będziesz dłużej cieszyć się funkcjonalnym materacem i higienicznymi warunkami snu.